Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Elvis Presley: The Searcher

Elvis Presley: The Searcher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Funny Games

Funny Games

2007
×
Read the review Edit this entry  
11
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Tau

Tau

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Crash

Crash

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tremors

Tremors

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
May

May

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cube

Cube

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Firestarter

Firestarter

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Twin

The Twin

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Cry_Wolf

Cry_Wolf

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
X

X

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Feast

The Feast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Moonfall

Moonfall

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Stay

Stay

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Devil

Devil

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Morbius

Morbius

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry