RSS feed for Marianna

Marianna has logged 37 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Running Scared

Running Scared

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★
Edit this entry  
31
Welcome to Leith

Welcome to Leith

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knights of Badassdom

Knights of Badassdom

2013
×
★★½
Edit this entry  
29
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Edit this entry  
29
Horns

Horns

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Holidays

Holidays

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Apocrypha

Apocrypha

2009
×
★★½
Edit this entry  
26
Mystery

Mystery

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Stargate

Stargate

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★½
Edit this entry  
17
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Edit this entry  
17
My Beautiful Broken Brain

My Beautiful Broken Brain

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rebirth

Rebirth

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Intruders

Intruders

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Meru

Meru

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ava's Possessions

Ava's Possessions

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★½
Edit this entry  
09
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry