Sort by

Fatnamm has logged 233 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★
Edit this entry  
29
Real Fiction

Real Fiction

2000
×
Edit this entry  
28
The Dolls with Attitude

The Dolls with Attitude

2017
×
Edit this entry  
28
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Silent Sea

The Silent Sea

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★
Edit this entry  
22
Together

Together

2021
×
Edit this entry  
19
Andhadhun

Andhadhun

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Linda Linda Linda

Linda Linda Linda

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Georgia

Georgia

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sunny

Sunny

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
April Story

April Story

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
SHIBUYA, TOKYO 16:30

SHIBUYA, TOKYO 16:30

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hana & Alice

Hana & Alice

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
Hellbound

Hellbound

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Love Letter

Love Letter

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
anohana: The Flower We Saw That Day

anohana: The Flower We Saw That Day

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Forest of Love: Deep Cut

The Forest of Love: Deep Cut

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Place Further Than the Universe

A Place Further Than the Universe

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Aloners

Aloners

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Miracle: Letters to the President

Miracle: Letters to the President

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Height of the Wave

Height of the Wave

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
A Girl, She Is 100%

A Girl, She Is 100%

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Gentle Breeze in the Village

A Gentle Breeze in the Village

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
In Between Days

In Between Days

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Short History

A Short History

2017
×
Edit this entry  
28
Sunday, Monday And Tuesday I Was Out Of Film In Chicago

Sunday, Monday And Tuesday I Was Out Of Film In Chicago

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Cat Funeral

Cat Funeral

2015
×
Edit this entry  
28
A Day

A Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
A Maiden's Prayer

A Maiden's Prayer

2020
×
Edit this entry  
28
Countdown

Countdown

2012
×
Edit this entry  
28
W.H.Y. : What Happened to Your relationship

W.H.Y. : What Happened to Your relationship

2018
×
Edit this entry  
27
Empty Cul-de-sacs

Empty Cul-de-sacs

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Lost

Lost

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
My Name

My Name

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Welcome to Heal Inn

Welcome to Heal Inn

2018
×
Edit this entry  
19
First Love

First Love

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
Edit this entry  
19
The Devil's Stairway

The Devil's Stairway

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry