• Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Station Eleven

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Landscapers

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Halston

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • A Cop Movie

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • The Dig

    ★★★

  • Education

    ★★★½