andy has logged 27 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
Edit this entry  
26
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★
Edit this entry  
18
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★½
Edit this entry  
18
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Hercules

Hercules

1997
×
★★½
Edit this entry  
11
Point Break

Point Break

2015
×
★★
Edit this entry  
11
Ratter

Ratter

2015
×
½
Edit this entry  
10
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Alias Grace

Alias Grace

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Kind of Murder

A Kind of Murder

2016
×
Edit this entry  
06
Kicks

Kicks

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
The Steps

The Steps

2016
×
★½
Edit this entry  
05
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
Edit this entry  
04
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Una

Una

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry