Sort by

andy has logged 222 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Adventures in Public School

Adventures in Public School

2017
×
Edit this entry  
29
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Maniac

Maniac

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Tempestad

Tempestad

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Time Share

Time Share

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Border

Border

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Mine

Mine

2016
×
Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
½
Edit this entry  
29
American Made

American Made

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
The Mummy

The Mummy

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Private War

A Private War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Allure

Allure

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bel Canto

Bel Canto

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry