• No Time to Die

    ★★★½

  • LuLaRich

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★★

  • Project Power

    ★★½

  • Hollywood

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • A Fall from Grace

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Looking for Alaska

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★