Chris has logged 44 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Buzzard

Buzzard

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Fall from Grace

A Fall from Grace

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Super Size Me 2: Holy Chicken!

Super Size Me 2: Holy Chicken!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
First Cow

First Cow

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
Read the review Edit this entry  
27
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry