• The Batman

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Red Notice

    ½

  • Muppets Haunted Mansion

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Soul

    ★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Scoob!

    ½

  • Mulan

    ½

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Onward

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★½

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

  • Noelle

    ½

  • Let It Snow

    ★★★★

  • Frozen II

    ½

  • Zombieland: Double Tap

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ½

  • The Irishman

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Float

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★

  • Scooby-Doo! Return to Zombie Island

    ½

  • Weathering with You

    ★★★

  • The Lion King

    ½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ½

  • Always Be My Maybe

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • First Love

    ★★★★½

  • Aladdin

    ½

  • Yesterday

    ★★★

  • Tolkien

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★½