• The Gray Man

    ★★★

  • Men

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Attack

  • Deep Water

    ★★½

  • X

    ★★★

  • The Cellar

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★½

  • The Batman

    ★★★

  • The Outfit

    ★★★

  • Kimi

    ★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • Dual

    ★★½

  • Watcher

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Gold

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Chhorii

    ★★½

  • Dexter: New Blood

    ★★★

  • My Name

    ★★★½

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★

  • Maid

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • Kate

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Cursed

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Together

    ★★★★

  • The Novice

    ★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★½