• Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Bright

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Death Note

    ★★

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Garden Party

    ★★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Planet Earth II

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★

  • The Stakelander

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★

  • Keanu

    ★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Deadpool

    ★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★

  • Spectre

    ★★★

  • The Martian

    ★★★½

  • American Ultra

    ★★★½

  • Turbo Kid

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Ted 2

    ★½

  • Jurassic World

    ★★½

  • Kung Fury

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Chappie

    ★★★½

  • The Stanford Prison Experiment

    ★★★★

  • Z for Zachariah

    ★½

  • Dope

    ★★★★

  • World of Tomorrow

    ★★★★½

  • The Interview

    ★½

  • Ex Machina

    ★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★

  • American Sniper

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★

  • Interstellar

    ★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Fury

    ★★★

  • The Maze Runner

    ★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Lucy

    ★★

  • 22 Jump Street

    ★★

  • A Million Ways to Die in the West

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★

  • Neighbors

    ★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★

  • Lone Survivor

    ★★★

  • Anchorman 2: The Legend Continues

    ★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★

  • No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★

  • Thor: The Dark World

    ★½

  • Captain Phillips

    ★★★½

  • Horns

    ★★

  • Elysium

    ★★½

  • Snowpiercer

    ★★½

  • R.I.P.D.

    ★★

  • Kick-Ass 2

    ★★★

  • World War Z

    ★★½

  • Iron Man 3

  • Warm Bodies

    ★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★

  • Skyfall

    ★★★