Sort by
  • Texas Chainsaw Massacre

  • Don't Look Up

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Cherry

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Here Are the Young Men

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • The Hustle

    ★★½

  • The Lodge

    ★★★

  • Late Night

    ★★★½

  • Isabelle

    ½

  • mid90s

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • The Nun

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Cleaning Lady

    ½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Os Farofeiros

    ★★★

  • Assassination Nation

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★½

  • The Beguiled

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • American Honey

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★½