Sort by

let has logged 22 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Gia

Gia

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry