let has logged 22 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Summer Catch

Summer Catch

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Os Farofeiros

Os Farofeiros

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Edit this entry  
06
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
05
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry