Ava has logged 39 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Golden Exits

Golden Exits

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Vanishing of Sidney Hall

The Vanishing of Sidney Hall

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Pair of AIs Conversing Inside the Mind of a Dog

A Pair of AIs Conversing Inside the Mind of a Dog

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Word

The Last Word

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Band Aid

Band Aid

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Polka King

The Polka King

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Listen Up Philip

Listen Up Philip

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Experimenter

Experimenter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Manson

Manson

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Yearbook

Yearbook

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Curb Dance

Curb Dance

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sing

Sing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Live Freaky Die Freaky

Live Freaky Die Freaky

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frank

Frank

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Operation Avalanche

Operation Avalanche

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Operation Avalanche

Operation Avalanche

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Captain

The Captain

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bear

Bear

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider

Spider

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry