Sort by

Ava has logged 41 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Seven in Heaven

Seven in Heaven

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Serenity

Serenity

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Triangle

Triangle

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Glass

Glass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last Showing

The Last Showing

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Maniac

Maniac

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rage Net

Rage Net

1988
×
Read the review Edit this entry  
11
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
When the Wind Blows

When the Wind Blows

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Last Podcast on the Left: Live in Chicago

Last Podcast on the Left: Live in Chicago

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Uninvited

The Uninvited

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Good Morning

Good Morning

2007
×
Read the review Edit this entry  
08
United 93

United 93

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Laggies

Laggies

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eye Myth

Eye Myth

1972
×
Read the review Edit this entry  
05
Night Music

Night Music

1986
×
Read the review Edit this entry  
05
Mario Banana II

Mario Banana II

1964
×
Read the review Edit this entry  
04
Screen Test: Edie Sedgwick

Screen Test: Edie Sedgwick

1965
×
Read the review Edit this entry  
04
The Eye

The Eye

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry