RSS feed for Neil

Neil has logged 18 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
I.T.

I.T.

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★
Edit this entry  
14
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Arena

Arena

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
New York, New York

New York, New York

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
American Boy: A Profile of: Steven Prince

American Boy: A Profile of: Steven Prince

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry