RSS feed for Neil

Neil has logged 22 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
I Origins

I Origins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★
Read prior review Edit this entry  
25
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hustler

The Hustler

1961
×
★★★
Edit this entry  
16
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★
Edit this entry  
13
X2

X2

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Split

Split

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Edit this entry  
10
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Logan

Logan

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry