Sort by

india has logged 650 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
New York Minute

New York Minute

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Lonely Place to Die

A Lonely Place to Die

2011
×
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Free Hugs

Free Hugs

2011
×
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Magpie

Magpie

2014
×
Edit this entry  
20
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dolittle

Dolittle

2020
×
★½
Edit this entry  
17
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
V/H/S

V/H/S

2012
×
Read the review Edit this entry  
13
Canvas

Canvas

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★½
Edit this entry  
12
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★
Edit this entry  
11
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
Read the review Edit this entry  
11
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Host

Host

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Boys State

Boys State

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mangrove

Mangrove

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Grudge

The Grudge

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry