Sort by

india has logged 67 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
On Your Mark

On Your Mark

1995
×
Edit this entry  
28
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Presto

Presto

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happiness

Happiness

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Passage of Venus

Passage of Venus

1874
×
Edit this entry  
26
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doghouse

Doghouse

2009
×
★★½
Edit this entry  
25
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Amélie

Amélie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Team Darryl

Team Darryl

2018
×
Edit this entry  
22
Team Thor: Part 2

Team Thor: Part 2

2017
×
Edit this entry  
22
Team Thor

Team Thor

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Antebellum

Antebellum

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Columbus

Columbus

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
C'est la Vie

C'est la Vie

2016
×
Edit this entry  
17
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
9

9

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Turtle's Head

The Turtle's Head

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Basically

Basically

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Purl

Purl

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jungle

Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Next Floor

Next Floor

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
The Rental

The Rental

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Wake Up

Wake Up

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry