Sort by

india has logged 23 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
Read the review Edit this entry  
30
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★
Read prior review Edit this entry  
30
Blonde

Blonde

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
30
X2

X2

2003
×
★★★
Edit this entry  
29
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
Edit this entry  
19
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Read the review Edit this entry  
12
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nope

Nope

2022
×
Read the review Edit this entry