• Prey

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★½

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Men

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Tall Girl 2

    ½

  • Girl Picture

    ★★★★½

  • Am I Ok?

    ★★★★★

  • Hatching

    ★★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Resurrection

    ★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★★½

  • Dual

    ★★★★½

  • Nanny

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★★★

  • Master

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Hypnotic

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★½

  • Antlers

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Attica

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Lead Me Home

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • The Cursed

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½