Sort by
  • Frailty

    ★★★★½

  • King Kong

    ★★★

  • City Lights

    ★★★★

  • The Quick and the Dead

    ★★★★

  • The Passion of Joan of Arc

    ★★★★★

  • Superman II

    ★★★½

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Cube

    ★★★½

  • Pandora's Box

    ★★★★

  • Dracula

    ★★★★½

  • Nine Days

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★

  • Drag Me to Hell

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Evil Dead II

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • The Night of the Hunter

    ★★★★