• Shoplifters

    ★★★★

  • Unsane

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Fifty Shades Freed

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Greatest Showman

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • mother!

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • Film Stars Don't Die in Liverpool

  • Lean on Pete

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Loveless

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★½

  • BPM (Beats per Minute)

  • Okja

  • Everything, Everything

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Baywatch

    ★★

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • Snatched

    ★★

  • Gifted

    ★★★½

  • A Fantastic Woman

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Britney Ever After

  • Logan

    ★★★★

  • Fifty Shades Darker

  • T2 Trainspotting

    ★★★½

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • XX

    ★★★

  • Wind River

    ★★★

  • Landline

  • The Big Sick

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Hidden Figures

  • Gilmore Girls: A Year in the Life

  • Patriots Day

    ★★★

  • Rules Don't Apply

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Ethel & Ernest

  • Billy Lynn's Long Halftime Walk

    ★★

  • Porto

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★★

  • Deepwater Horizon

    ★★½

  • Lady Macbeth

    ★★★★

  • Their Finest

    ★★★

  • Lion

    ★★★★

  • A United Kingdom

  • Free Fire

  • The Secret Scripture

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

  • La La Land

    ★★★★★

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★