• Senior Year

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

    ★★★

  • Captive Audience: A Real American Horror Story

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★★

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Morbius

    ★½

  • The Bubble

    ★★

  • Moonshot

    ★★

  • DMZ

    ★★

  • Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

    ★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Dropout

    ★★★

  • Worst Roommate Ever

    ★★★★

  • Tyler Perry's A Madea Homecoming

    ★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Kimi

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Marry Me

    ★★

  • Single Black Female

    ★★★

  • Soul of a Nation Presents: Screen Queens Rising

    ★★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★

  • JANET JACKSON.

    ★★★½

  • Alice

    ★★½

  • Master

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • A Journal for Jordan

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Holiday in Santa Fe

    ★★★

  • My Favorite Christmas Melody

    ★★

  • A Christmas Dance Reunion

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Miracle in Motor City

    ★★★½

  • Boxing Day

    ★½

  • Merry Liddle Christmas Baby

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Black Friday

    ★★★

  • Malfunction: The Dressing Down of Janet Jackson

    ★★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • Adele One Night Only

    ★★★½

  • A Picture Perfect Holiday

    ★★★½

  • Swan Song

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Red Notice

    ★½

  • A Man Named Scott

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • B-Boy Blues

    ★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Boyfriends of Christmas Past

    ★★★

  • Dashcam

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • Injustice

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Diana: The Musical

    ★★