Sort by

Christopher has logged 602 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Edit this entry  
30
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Clean

Clean

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★½
Edit this entry  
29
Cherry

Cherry

2021
×
★½
Edit this entry  
28
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
Edit this entry  
28
Hero

Hero

2002
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ashes of Time

Ashes of Time

1994
×
★★★½
Edit this entry  
28
Millennials: The Musical

Millennials: The Musical

2016
×
★½
Edit this entry  
28
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Mothering Sunday

Mothering Sunday

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Youth

Youth

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
A Journal for Jordan

A Journal for Jordan

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Vivo

Vivo

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The Boy from Medellín

The Boy from Medellín

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Diana: The Musical

Diana: The Musical

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Michael Jackson: Searching for Neverland

Michael Jackson: Searching for Neverland

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
My Favorite Christmas Melody

My Favorite Christmas Melody

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Golden Compass

The Golden Compass

2007
×
★★½
Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
21
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
20
Boxing Day

Boxing Day

2021
×
★½
Edit this entry  
20
Savage X Fenty Show Vol. 3

Savage X Fenty Show Vol. 3

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
7 Prisoners

7 Prisoners

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Christmas Hotel

Christmas Hotel

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Picture Perfect Holiday

A Picture Perfect Holiday

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Injustice

Injustice

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Holiday in Santa Fe

Holiday in Santa Fe

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry