RSS feed for Mattias Indy

Mattias Indy has logged 80 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Darkland

Darkland

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Called Him Morgan

I Called Him Morgan

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cold Void

Cold Void

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★½
Edit this entry  
05
Chasing Trane

Chasing Trane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Burden

Burden

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
History of the Eagles

History of the Eagles

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★
Edit this entry  
18
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★½
Edit this entry  
18
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★½
Edit this entry  
18
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★½
Edit this entry  
24
It

It

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Get Out

Get Out

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
The Hero

The Hero

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
10
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
Edit this entry  
09
A Single Shot

A Single Shot

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★½
Edit this entry  
27
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sully

Sully

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Money Masters

The Money Masters

1996
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mothlight

Mothlight

1963
×
★★½
Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Giant

The Giant

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
Heartstone

Heartstone

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Silence

Silence

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
Edit this entry  
04
The Void

The Void

2016
×
★★★★
Edit this entry