RSS feed for Mattias Indy

Mattias Indy has logged 75 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Game Night

Game Night

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Cam

Cam

2018
×
★★
Edit this entry  
30
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Quincy

Quincy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Hip Hop Evolution

Hip Hop Evolution

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Edit this entry  
21
22 July

22 July

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Joe Rogan: Strange Times

Joe Rogan: Strange Times

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
Edit this entry  
21
Predator

Predator

1987
×
★★★
Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
How It Ends

How It Ends

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Extinction

Extinction

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
White Fang

White Fang

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tau

Tau

2018
×
Edit this entry  
01
Calibre

Calibre

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★½
Edit this entry  
16
Creep 2

Creep 2

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Adrift

Adrift

2018
×
★★
Edit this entry  
24
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cargo

Cargo

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Terminal

Terminal

2018
×
Edit this entry  
13
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Sällskapsresan - eller Finns det svenskt kaffe på grisfesten

Sällskapsresan - eller Finns det svenskt kaffe på grisfesten

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Veronica

Veronica

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
In This Corner of the World

In This Corner of the World

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Avicii: True Stories

Avicii: True Stories

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Ingen tid för kärlek

Ingen tid för kärlek

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Edit this entry  
30
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mute

Mute

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Ravenous

Ravenous

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
10
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Edit this entry