RSS feed for Mattias Indy

Mattias Indy has logged 115 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Edit this entry  
10
Kusama : Infinity

Kusama : Infinity

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Passageraren

Passageraren

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Raft

The Raft

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
A Score to Settle

A Score to Settle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Mirai

Mirai

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Skin

Skin

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Style Wars

Style Wars

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
We

We

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Back Fork

Back Fork

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Take Me to the River

Take Me to the River

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Klown Forever

Klown Forever

2015
×
★½
Edit this entry  
16
Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

2018
×
★½
Edit this entry  
14
My Son, My Son, What Have Ye Done

My Son, My Son, What Have Ye Done

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
Den Fördömde

Den Fördömde

2011
×
★½
Edit this entry  
11
The Fjällbacka Murders: The Sea Gives, the Sea Takes

The Fjällbacka Murders: The Sea Gives, the Sea Takes

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
The Fjällbacka Murders: The Coast Rider

The Fjällbacka Murders: The Coast Rider

2013
×
Edit this entry  
06
The Captain

The Captain

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wolf's Call

The Wolf's Call

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
The Fjällbacka Murders: The Queen of Lights

The Fjällbacka Murders: The Queen of Lights

2013
×
Edit this entry  
28
The Fjällbacka Murders: Friends for Life

The Fjällbacka Murders: Friends for Life

2013
×
Edit this entry  
27
The Fjällbacka Murders: In the Eye of the Beholder

The Fjällbacka Murders: In the Eye of the Beholder

2012
×
Edit this entry  
26
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Swedish Greasers

Swedish Greasers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Into Eternity

Into Eternity

2010
×
★★★★
Edit this entry  
11
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★½
Edit this entry  
11
Nowhere

Nowhere

2019
×
★½
Edit this entry  
10
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★½
Edit this entry  
09
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Edit this entry  
28
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Edit this entry  
22
Lessons of Darkness

Lessons of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★½
Edit this entry  
21
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Infection

Infection

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tickled

Tickled

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Queen of Hearts

Queen of Hearts

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Border

Border

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Cube Zero

Cube Zero

2004
×
★★
Edit this entry  
08
Cube

Cube

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Quake

The Quake

2018
×
★★
Edit this entry