RSS feed for Mattias Indy

Mattias Indy has logged 18 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Edit this entry  
22
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Nobody Owns Me

Nobody Owns Me

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Low Tide

Low Tide

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★½
Edit this entry  
09
Vengeance: A Love Story

Vengeance: A Love Story

2017
×
½
Edit this entry  
08
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Derren Brown: Infamous

Derren Brown: Infamous

2014
×
★★½
Edit this entry  
07
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★
Read the review Edit this entry