Sort by
  • Not Okay

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

  • All Too Well: The Short Film

  • The Power of the Dog

  • Candyman

  • Free Guy

    ½

  • Old

  • Titane

  • Benedetta

  • Annette

    ★★

  • The Woman in the Window

  • Mare of Easttown

    ★★½

  • Ride or Die

  • Q: Into the Storm

  • Gaia

  • Allen v. Farrow

  • Me You Madness

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★

  • A Glitch in the Matrix

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • It's a Sin

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Mariah Carey's Magical Christmas Special

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Puparia

  • Happiest Season

    ★★

  • The Flesh of Fallen Angels

  • Mank

    ½

  • The Queen's Gambit

  • Run

  • On the Rocks

  • Lovers Rock

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★

  • I Care a Lot

  • Nomadland

    ½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Unpregnant

  • My Brain is Screaming to Rest

  • A New York Christmas Wedding

    ★½

  • She Dies Tomorrow

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • I May Destroy You

  • Relaxing Old Footage With Joe Pera

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • The Half of It

  • The Forest of Love: Deep Cut

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★

  • Shiva Baby

  • La vita nuova

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Truth or Consequences

  • The Nowhere Inn

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Possessor

  • Shirley

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Zola

  • Black Bear

  • The Go-Go's

  • Spree

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • The Painter and the Thief

  • Miss Americana

    ★★★

  • Cold Meridian

  • Mama Weed

  • Underwater

    ★★½