Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
Edit this entry  
04
Not Okay

Not Okay

2022
×
Edit this entry  
17
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
Edit this entry  
14
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Island

The Island

2005
×
Read the review Edit this entry  
01
Hostel

Hostel

2005
×
Edit this entry  
28
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
Edit this entry  
20
The Argument

The Argument

1999
×
Edit this entry  
04
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
Edit this entry  
28
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
Edit this entry  
28
Juno

Juno

2007
×
Edit this entry  
28
Prisoners

Prisoners

2013
×
Edit this entry  
26
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
Edit this entry  
08
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
Edit this entry  
02
Truth or Consequences

Truth or Consequences

2020
×
Edit this entry  
19
The Hot Spot

The Hot Spot

1990
×
Edit this entry  
15
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
Edit this entry  
09
Fresh Kill

Fresh Kill

1994
×
Edit this entry  
07
Wax, or The Discovery of Television Among the Bees

Wax, or The Discovery of Television Among the Bees

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Étoile

Étoile

1989
×
Read the review Edit this entry  
19
Q: Into the Storm

Q: Into the Storm

2021
×
Edit this entry  
11
Madonna: Drowned World Tour 2001

Madonna: Drowned World Tour 2001

2001
×
Read the review Edit this entry  
06
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Moonlit Winter

Moonlit Winter

2019
×
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
Edit this entry  
21
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
Edit this entry  
10
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
Read prior review Edit this entry  
08
Old

Old

2021
×
Edit this entry  
07
Free Guy

Free Guy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Benedetta

Benedetta

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
Edit this entry  
18
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The Otherworld

The Otherworld

2013
×
Edit this entry  
13
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
Edit this entry  
13
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
Edit this entry  
12
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
Edit this entry  
08
A Bride for Rip Van Winkle

A Bride for Rip Van Winkle

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Friday

Friday

1995
×
Edit this entry  
04
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sole Survivor

Sole Survivor

1984
×
Edit this entry  
31
Spontaneous Combustion

Spontaneous Combustion

1990
×
Edit this entry  
30
The Wind

The Wind

2018
×
Edit this entry  
30
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Zola

Zola

2020
×
Edit this entry