Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★½
Edit this entry  
21
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Monday

Monday

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Another Round

Another Round

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
Edit this entry  
01
The Dig

The Dig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Divergent

Divergent

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Edit this entry  
09
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Edit this entry  
19
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry  
01
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Queen of Hearts

Queen of Hearts

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
Edit this entry  
19
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Julieta

Julieta

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Riot Club

The Riot Club

2014
×
★★
Edit this entry  
05
You, the Living

You, the Living

2007
×
Edit this entry  
05
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
I'm So Excited!

I'm So Excited!

2013
×
★★½
Edit this entry  
02
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Edit this entry  
01
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Twitches

Twitches

2005
×
Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Work It

Work It

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
Edit this entry  
12
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
Edit this entry  
29
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Edit this entry