RSS feed for Aldrin
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★½
Edit this entry  
26
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
11
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★½
Edit this entry  
30
20 Feet from Stardom

20 Feet from Stardom

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★½
Edit this entry  
27
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Amazing Johnathan Documentary

The Amazing Johnathan Documentary

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Dave Chappelle: Killin' Them Softly

Dave Chappelle: Killin' Them Softly

2000
×
★★★★
Edit this entry  
31
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Candy Jar

Candy Jar

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Election

Election

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Network

Network

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry