Sort by

courtney has logged 53 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Longest Ride

The Longest Ride

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Edit this entry  
09
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Divergent

Divergent

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Morbius

Morbius

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
17 Again

17 Again

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
The First Time

The First Time

2012
×
★★½
Edit this entry  
10
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★
Edit this entry  
30
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★½
Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Plus One

Plus One

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
Edit this entry  
12
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The 355

The 355

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Villains

Villains

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
LOL

LOL

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Edit this entry