Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nope

Nope

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Incantation

Incantation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
He Loves Me… He Loves Me Not

He Loves Me… He Loves Me Not

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
14
SHINee Inc.

SHINee Inc.

2021
×
Edit this entry  
07
Be Cool About Fire Safety

Be Cool About Fire Safety

1996
×
Read the review Edit this entry  
06
Sing 2

Sing 2

2021
×
Edit this entry  
28
KEY : GROKS IN THE KEYLAND

KEY : GROKS IN THE KEYLAND

2021
×
Edit this entry  
28
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
My Little Goat

My Little Goat

2018
×
Edit this entry  
28
Vincent

Vincent

1982
×
Edit this entry  
28
Thunder

Thunder

1982
×
Read the review Edit this entry  
28
A.I. Mama

A.I. Mama

×
Edit this entry  
04
Wrath of Silence

Wrath of Silence

2017
×
Edit this entry  
30
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Spirit Untamed

Spirit Untamed

2021
×
Edit this entry  
24
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★
Edit this entry  
22
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
Megamind: The Button of Doom

Megamind: The Button of Doom

2011
×
Edit this entry  
14
Vampire Cleanup Department

Vampire Cleanup Department

2017
×
Edit this entry  
11
Divine Intervention

Divine Intervention

2002
×
Edit this entry  
07
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Shithouse

Shithouse

2020
×
Edit this entry  
06
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
Edit this entry  
27
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
TO DO X TOMORROW X TOGETHER

TO DO X TOMORROW X TOGETHER

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Limey

The Limey

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Black Girl

Black Girl

1966
×
Edit this entry  
16
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★
Edit this entry  
08
The Boy Who Cried Werewolf

The Boy Who Cried Werewolf

2010
×
Read the review Edit this entry  
06
Memories of Underdevelopment

Memories of Underdevelopment

1968
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bluebeard

Bluebeard

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Believer

Believer

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
A Record of Sweet Murder

A Record of Sweet Murder

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Rocking Horsemen

The Rocking Horsemen

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Read prior review Edit this entry  
21
ATEEZ (에이티즈) ZERO : FEVER Part.1 'Diary Film'

ATEEZ (에이티즈) ZERO : FEVER Part.1 'Diary Film'

2020
×
Edit this entry  
19
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★
Edit this entry  
18
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
Edit this entry  
17
I'm Almost Not Crazy: John Cassavetes - The Man and His Work

I'm Almost Not Crazy: John Cassavetes - The Man and His Work

1984
×
Read prior review Edit this entry  
14
SHINee World III

SHINee World III

2014
×
Edit this entry  
13
Icing

Icing

1996
×
Edit this entry  
12
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read prior review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry