Sort by

Toni has logged 225 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Winter Sleep

Winter Sleep

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Listen Up Philip

Listen Up Philip

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Distant

Distant

2002
×
★★★½
Edit this entry  
22
Clouds of May

Clouds of May

1999
×
★★★½
Edit this entry  
20
Tusk

Tusk

2014
×
★★
Edit this entry  
20
The Distance

The Distance

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Memories of Matsuko

Memories of Matsuko

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
Cocoon

Cocoon

1995
×
★★★
Edit this entry  
09
The Small Town

The Small Town

1997
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Insects Unlisted in the Encyclopedia

The Insects Unlisted in the Encyclopedia

2007
×
★★½
Edit this entry  
08
Confessions

Confessions

2010
×
★★★
Edit this entry  
07
I Origins

I Origins

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The East

The East

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Over Your Cities Grass Will Grow

Over Your Cities Grass Will Grow

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
Child's Pose

Child's Pose

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Lucy

Lucy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Searching for the Wrong-Eyed Jesus

Searching for the Wrong-Eyed Jesus

2003
×
Edit this entry  
21
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★½
Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
The Swedish Moment

The Swedish Moment

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
The X from Outer Space

The X from Outer Space

1967
×
★★
Edit this entry  
02
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
WolfCop

WolfCop

2014
×
Edit this entry  
02
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★½
Edit this entry  
02
Cold in July

Cold in July

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
ABCs of Death 2

ABCs of Death 2

2014
×
★★½
Edit this entry  
02
Let Us Prey

Let Us Prey

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Dark Valley

The Dark Valley

2014
×
★★★½
Edit this entry  
31
Debug

Debug

2014
×
★★
Edit this entry  
30
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Otherworld

The Otherworld

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Strange Color of Your Body's Tears

The Strange Color of Your Body's Tears

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Exam

Exam

2009
×
★★½
Edit this entry  
22
20,000 Days on Earth

20,000 Days on Earth

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Brand Upon the Brain!

Brand Upon the Brain!

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Seven Signs: Music, Myth & the American South

Seven Signs: Music, Myth & the American South

2008
×
Edit this entry  
09
The Fifth Season

The Fifth Season

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Strange Little Cat

The Strange Little Cat

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
28
A Hard Day

A Hard Day

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
History of Fear

History of Fear

2014
×
★★½
Edit this entry  
27
Killers

Killers

2014
×
★★★
Edit this entry