Sort by

Toni has logged 342 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
American Mystic

American Mystic

2010
×
★★½
Edit this entry  
29
Wolf's Hole

Wolf's Hole

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Year of the Cannibals

The Year of the Cannibals

1970
×
★★★★
Edit this entry  
28
Investigation of a Citizen Above Suspicion

Investigation of a Citizen Above Suspicion

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ecstasy

Ecstasy

1933
×
★★★½
Edit this entry  
26
Labyrinth of Cinema

Labyrinth of Cinema

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
It Felt Like Love

It Felt Like Love

2013
×
★★½
Edit this entry  
23
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Lesson of a Dead Language

Lesson of a Dead Language

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghost Strata

Ghost Strata

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Beautiful New Bay Area Project

Beautiful New Bay Area Project

2013
×
Edit this entry  
15
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★
Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★½
Edit this entry  
13
The Antichrist

The Antichrist

1974
×
★★★
Edit this entry  
13
Abbott and Costello Meet Frankenstein

Abbott and Costello Meet Frankenstein

1948
×
★★★
Edit this entry  
12
Werckmeister Harmonies

Werckmeister Harmonies

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
We Can't Go Home Again

We Can't Go Home Again

1973
×
★★★★
Edit this entry  
09
One Song a Day Takes Mischief Away

One Song a Day Takes Mischief Away

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Aurora

Aurora

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Tove

Tove

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Baskın

Baskın

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Séance

Séance

2000
×
★★★½
Edit this entry  
02
Dark Waters

Dark Waters

1993
×
★★★
Edit this entry  
01
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
01
Tombs of the Blind Dead

Tombs of the Blind Dead

1972
×
★★★½
Edit this entry  
01
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★
Edit this entry  
31
Mannequin in Red

Mannequin in Red

1958
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Green Chamber of Linnais

The Green Chamber of Linnais

1945
×
★★★
Edit this entry  
31
The Dark Eyes of London

The Dark Eyes of London

1939
×
★★½
Edit this entry  
31
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

1928
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Student of Prague

The Student of Prague

1913
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Phantom

The Phantom

2000
×
★★★½
Edit this entry  
26
Island of Death

Island of Death

1976
×
★★★
Edit this entry  
26
Psych-Out

Psych-Out

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nightmare City

Nightmare City

1980
×
★★
Edit this entry  
24
Angels with Dirty Faces

Angels with Dirty Faces

1938
×
★★★
Edit this entry  
23
Witchhammer

Witchhammer

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gay USA

Gay USA

1977
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sudden Fury

Sudden Fury

1975
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Lighthouse

The Lighthouse

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
Red Post on Escher Street

Red Post on Escher Street

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ikarie XB 1

Ikarie XB 1

1963
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★★
Edit this entry  
12
Two and Two Make Six

Two and Two Make Six

1962
×
★★½
Edit this entry  
10
Germany Year Zero

Germany Year Zero

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Of Unknown Origin

Of Unknown Origin

1983
×
★★½
Edit this entry  
06
Husbands

Husbands

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Strasbourg 1518

Strasbourg 1518

2020
×
Edit this entry