• The Harder They Fall

    ★★★½

  • Escape The Undertaker

    ★★

  • Diana: The Musical

    ½

  • Mona Lisa and the Blood Moon

    ★★★★

  • Il buco

    ★★★★

  • Cinderella

    ★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Paris, 13th District

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Ali & Ava

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Wild Mountain Thyme

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★½

  • Project Power

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★½

  • Stump the Guesser

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Feels Good Man

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Noelle

    ★★½

  • Frozen II

    ★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Better Days

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Rocks

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Nimic

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • A Hidden Life

  • The Staggering Girl

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Hellboy

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Brexit: The Uncivil War

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★