Sort by

inframeout has logged 87 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fail Safe

Fail Safe

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Silent Hours

Silent Hours

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Encounter

Encounter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Incident

The Incident

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Volcano

Volcano

1997
×
★★½
Edit this entry  
02
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Siege

The Siege

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jolt

Jolt

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Overnight

Overnight

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Starling

The Starling

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Demonic

Demonic

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beckett

Beckett

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Aftermath

Aftermath

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★★½
Edit this entry  
06
3 Men and a Baby

3 Men and a Baby

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moby Doc

Moby Doc

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dirt

The Dirt

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Awake

Awake

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry