Sort by

Tom has logged 19 entries for films during April 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crank

Crank

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lost River

Lost River

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Red Scorpion

Red Scorpion

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry