• Tenet

  • Host

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • The King of Staten Island

  • The Half of It

  • The Invisible Man

  • 365 Days

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Spree

  • Suki

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ½

  • 1917

  • Frozen II

  • Golden Hour

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • The Irishman

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Hustlers

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Ad Astra

  • Haunt

  • Midsommar

    ½

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Ma

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • A Hidden Life

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

  • Rocketman

  • Promare

  • Les Misérables

  • Yesterday

    ½

  • Avengers: Endgame

  • The Dirt

    ½

  • Amy Schumer: Growing

  • Us

  • Booksmart

  • The Beach Bum

  • Amundsen

  • Pity the Lovers

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Holmes & Watson

  • Lover

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

  • Apostle

  • High Life

  • If Beale Street Could Talk

  • Vox Lux

  • The Sisters Brothers

  • Boy Erased

  • Suspiria

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • First Man

    ★★★★★

  • Slender Man

  • Cam

  • Mission: Impossible - Fallout