Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
In & of Itself

In & of Itself

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Christmas Setup

The Christmas Setup

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1934
×
★★★
Edit this entry  
23
Merry Liddle Christmas Wedding

Merry Liddle Christmas Wedding

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Lamp Life

Lamp Life

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
The Debt Collector

The Debt Collector

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Matinee

Matinee

1993
×
★★★★
Edit this entry  
20
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★½
Edit this entry  
19
The Banker

The Banker

1989
×
★★½
Edit this entry  
18
The Hit List

The Hit List

1993
×
★★★
Edit this entry  
18
Remember My Name

Remember My Name

1978
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ships in the Night A Marthas Vineyard Mystery

Ships in the Night A Marthas Vineyard Mystery

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
The Christmas Aunt

The Christmas Aunt

2020
×
★½
Edit this entry  
18
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Force of Nature

Force of Nature

2020
×
★★
Edit this entry  
17
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
A Christmas Exchange

A Christmas Exchange

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Heavy Metal Parking Lot

Heavy Metal Parking Lot

1986
×
Edit this entry  
13
The Pit

The Pit

1981
×
★★★
Edit this entry  
12
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★½
Edit this entry  
11
Richard III

Richard III

1995
×
★★★★
Edit this entry  
11
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
A Christmas Break

A Christmas Break

2020
×
★★
Edit this entry  
10
A Sugar & Spice Holiday

A Sugar & Spice Holiday

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Beverly Hills Cop III

Beverly Hills Cop III

1994
×
★★½
Edit this entry  
09
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
08
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Edit this entry  
07
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Let's Meet Again on Christmas Eve

Let's Meet Again on Christmas Eve

2020
×
★★
Edit this entry  
05
The Big Combo

The Big Combo

1955
×
★★★★
Edit this entry  
05
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Edit this entry  
05
Summer Hours

Summer Hours

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
04
U.S. Marshals

U.S. Marshals

1998
×
★★★
Edit this entry  
04
Passenger 57

Passenger 57

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Chain Reaction

Chain Reaction

1996
×
★★½
Edit this entry  
03
Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Christmas Comes Twice

Christmas Comes Twice

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Christmas in Evergreen: Bells Are Ringing

Christmas in Evergreen: Bells Are Ringing

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
The Christmas Card

The Christmas Card

2006
×
★★★
Edit this entry  
03
Taking a Shot at Love

Taking a Shot at Love

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Feliz NaviDAD

Feliz NaviDAD

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry