Sort by

Dan has logged 386 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Northern Lights of Christmas

Northern Lights of Christmas

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
A Very Nutty Christmas

A Very Nutty Christmas

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Christmas Around the Corner

Christmas Around the Corner

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
A Christmas for the Books

A Christmas for the Books

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Cover Up

Cover Up

1949
×
★★★
Edit this entry  
26
Christmas Pen Pals

Christmas Pen Pals

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Oscar

Oscar

1991
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Edit this entry  
18
Love Always, Santa

Love Always, Santa

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Ref

The Ref

1994
×
★★★½
Edit this entry  
16
Mingle All the Way

Mingle All the Way

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
15
Christmas in Evergreen: Letters to Santa

Christmas in Evergreen: Letters to Santa

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Mad Love

Mad Love

1935
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Twist of Christmas

A Twist of Christmas

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Mortal Storm

The Mortal Storm

1940
×
★★★½
Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
04
Road to Christmas

Road to Christmas

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Urban Legends: Final Cut

Urban Legends: Final Cut

2000
×
★★½
Edit this entry  
01
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Poinsettias for Christmas

Poinsettias for Christmas

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Every Other Holiday

Every Other Holiday

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★
Edit this entry  
26
The Passionate Friends

The Passionate Friends

1949
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Christmas Contract

The Christmas Contract

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Garbage Pail Kids Movie

The Garbage Pail Kids Movie

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★½
Edit this entry  
22
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Godwink Christmas

A Godwink Christmas

2018
×
★★★
Edit this entry