Sort by

Dan has logged 47 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Remo Williams: The Adventure Begins

Remo Williams: The Adventure Begins

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Death Wish II

Death Wish II

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Things

Things

1989
×
Read the review Edit this entry  
26
Sweet Sugar

Sweet Sugar

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Galaxy of Terror

Galaxy of Terror

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bao

Bao

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nanook of the North

Nanook of the North

1922
×
Edit this entry  
23
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Night School

Night School

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Edit this entry  
21
They're Playing with Fire

They're Playing with Fire

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Forbidden World

Forbidden World

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Evilspeak

Evilspeak

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Staircase

The Staircase

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Malibu High

Malibu High

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil's Honey

The Devil's Honey

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Raw Force

Raw Force

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Massacre Mafia Style

Massacre Mafia Style

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Return of Swamp Thing

The Return of Swamp Thing

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dolls

Dolls

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Beach Girls

The Beach Girls

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tomboy

Tomboy

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Big Gundown

The Big Gundown

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Bulletproof

Bulletproof

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gone with the Pope

Gone with the Pope

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Moonshine County Express

Moonshine County Express

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Candy Tangerine Man

The Candy Tangerine Man

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★½
Edit this entry  
04
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Downrange

Downrange

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Deadtime Stories

Deadtime Stories

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Adrift

Adrift

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Action Point

Action Point

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry