• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The House

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★

  • Belle

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Human Voice

    ★★★

  • Skies of Lebanon

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Workforce

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Ema

  • Joker

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Orphanage

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • American Factory

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • This Magnificent Cake!

    ★★½

  • The Wolf House

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • I Dream in Another Language

    ★★★½

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Call Me by Your Name

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Infinity Train

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Raw

    ★★½

  • Look Who's Back

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • World of Tomorrow

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★½

  • John Wick

    ★★★½

  • The Boss: Anatomy of a Crime

    ★★★½