Matt 🔪 has logged 21 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
10
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry