• Malignant

    ★★★★½

  • Vacation Friends

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The One and Only Dick Gregory

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Loki

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Homunculus

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★★

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Jakob's Wife

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • Boss Level

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Space Sweepers

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★★★

  • The Little Things

    ★½

  • WandaVision

  • Outside the Wire

    ★★★

  • Hunter Hunter

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Alabama Snake

    ★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Jiu Jitsu

    ★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • Mank

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • The Paper Tigers

    ★★★★

  • Come True

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • Strasbourg 1518

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★