Adam has logged 17 entries for films during May 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Killers

Killers

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
★★
Edit this entry  
26
Housebound

Housebound

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Witching & Bitching

Witching & Bitching

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
Myq Kaplan: Small, Dork and Handsome

Myq Kaplan: Small, Dork and Handsome

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★½
Edit this entry  
14
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★★
Edit this entry  
11
Killer Legends

Killer Legends

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Into the Storm

Into the Storm

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No No: A Dockumentary

No No: A Dockumentary

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
Reggie Watts: Why Shit So Crazy?

Reggie Watts: Why Shit So Crazy?

2010
×
★★★½
Edit this entry  
06
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Down Down the Deep River

Down Down the Deep River

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry