• White Noise

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★★½

  • Clark

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Birds

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • CODA

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • French Exit

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Sea is Too Much to Drink

  • Another Round

    ★★★★

  • Antebellum

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • PVT Chat

    ★★★★

  • Deliver Us from Evil

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Unsettling Scenes

  • Capone

  • Beastie Boys Story

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • In Nomine Patris

  • The Devil's Harmony

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Fit Model

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • The Wave

    ★★★

  • Walrus Yes: The Making of Tusk

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★